logo společnosti AGRO Teplice, a.s. Úvodní strana Kontakt

 
 

Historie

Společnost AGRO Teplice, a.s. byla založena ke konci roku 2008. Podle rozhodnutí jediného akcionáře (AGROFERT HOLDING, a.s.) a projektů odštěpení rozdělením sloučením byl do společnosti postupně v průběhu roku 2009 vložen majetek rozdělovaných společností PRVNÍ ŽATECKÁ a.s., ZZN Pelhřimov, a.s. a Zemědělské zásobování a nákup Rakovník, a.s. Vložením majetku společnost převzala část aktivit rozdělovaných společností a její působnost obsáhla regiony bývalých okresů Teplice, Most a částečně okresů Louny a Beroun.

Svojí činností AGRO Teplice, a.s. navázala na tradice, které v těchto oblastech založily společnosti vzniklé privatizací státních podniků po roce 1990, a to především Zemědělské zásobování v Teplicích, a.s. Územní působnost současné společnosti v rozhodujících činnostech, jako je nákup, skladování, ošetřování a prodej rostlinných komodit nejen kopíruje působnost zaniklé společnosti Zemědělské zásobování v Teplicích, a.s., ale její podnikatelské aktivity se roztáhly do dalších oblastí. AGRO Teplice, a.s. tak podniká rovněž v regionu Žatec, kde převzala aktivity PRVNÍ ŽATECKÉ a.s. Tato oblast byla dříve v působnosti zaniklé společnosti Zemědělské zásobování a nákup Louny, a.s., jejíž majetek byl stejně jako majetek zaniklé společnosti Zemědělské zásobování v Teplicích, a.s., v roce 2008 vložen do PRVNÍ ŽATECKÉ a.s.

Působnost společnosti AGRO Teplice, a.s. je i ve vzdálenějších oblastech, a to v regionu Beroun (oblast Zdice). Aktivity těchto provozů, které byly do roku 2009 součástí společnosti Zemědělské zásobování a nákup Rakovník, a.s., nedoznaly změn a pokračují v tradicích minulých let.

I přes všechny organizační a strukturální změny byly v rámci jednotlivých provozů zachovány všechny činnosti, které byly vykonávány v uplynulých letech. Díky tomu může i AGRO Teplice, a.s., nezávisle na vlastnické struktuře společnosti zajistit stabilitu obchodních vztahů se všemi partnery současnými nebo i s těmi, kteří již v minulých letech obchodovali s právními předchůdci společnosti.


Na začátek stránky